Książę Madoc ap Uther

nieślubny syn Uthera Pendragona, zaprzysięgly wróg Sasów, wielki wojownik

Description:

Sir_Madoc_-_herb.jpgSir Madoc jest bastardem, bękartem urodzonym w 452 roku. Wysoki, rosły, o brązowych oczach i czarnych jak skrzydła kruka włosach ma ten typ mrocznej urody, za którym przepadają kobiety, choć jednocześnie zdaje się kojarzyć z płonącymi wioskami, krzykiem mordowanych czy tętentem końskich kopyt podczas szarży. Dla przyjaciół hojny i wspaniałomyślny, okrutny i bezlitosny dla wrogów a nieufny wobec wszystkich innych.

Mimo iż szanse na objęcie tronu po ojcu są co najmniej dyskusyjne, Madoc zdaje się na to nie zważać. W wojnie z Sasami stoi niewzruszenie u boku ojca, prowadząc do boju jego rycerzy. Nie ma takiego zadania, którego by się nie wykonał. Im bardziej ryzykowne, tym bardziej ochoczo ten szalony rycerz podejmie się go, choćby miał chwycić Boga za nogi, a diabła za rogi.

Bio:

AD 485 – na dworze w Leicester (Lindsey) okazał się być jednym z wazniejszych gości. Jeden z najważniejszych wodzow Uthera Pendragona ma dowodzić podczas wyprawy przeciw królowi Aelle z Sussex najbardziej doświadczonymi rycerzami i wojami. Wydaje się, że czuje sympatię do sir Morisa.

Książę Madoc ap Uther

Zamek w niebiesiech mistrz_gry